O.K. Centrum Języków Obcych Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie
„Aktywnie przełamujemy bariery”
Celem głównym projektu jest podwyższony poziom aktywności społecznej i zawodowej oraz zwiększona zdolność do zatrudnienia 60 UP (36K/24M) – osób wykluczonych (w tym dotkniętych ubóstwem) lub osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym – osób z niepełnosprawnościami, zamieszkujących
w rozumieniu KC na obszarze województwa lubelskiego, dzięki kompleksowemu wsparciu odpowiadającemu na indywidualne potrzeby UP, udzielonemu w okresie od 11.2018 do 10.2019, prowadząca do podjęcia zatrudnienia przez min. 25% UP.
Projekt jest skierowany do 60 osób (w tym 36 kobiet i 24 mężczyzn) – osób wykluczonych ( w tym dotkniętych ubóstwem) lub zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, wyłącznie osób
z niepełnosprawnościami, pozostających bez zatrudnienia (bezrobotnych lub biernych zawodowo), które ukończyły 18 r.ż., z terenu województwa lubelskiego, w tym w szczególności do:
- -osób bezrobotnych (wyłącznie osoby należące do trzeciej grupy osób sprofilowanych jako osoby oddalone od rynku pracy),
- -osób o niskich kwalifikacjach (maksymalnie ISCED 3),
- -osób korzystających z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (min. 50%)
W ramach projektu oferujemy następujące formy wsparcia:
- 1. Diagnoza potrzeb UP oraz opracowanie IPD – obejmuje spotkanie z psychologiem, w wyniku którego dla każdego UP zostanie opracowana Indywidualna Ścieżka Reintegracji Społecznej oraz spotkanie
z doradcą zawodowym, w wyniku którego, z pomocą Wieloaspektowej Oceny Preferencji Zawodowych zostanie opracowany Indywidualny Plan Działania; - 2. Trening kompetencji społecznych - warsztaty – grupowe zajęcia w zakresie Warsztatu samopoznania, Komunikacji interpersonalnej, Autoprezentacji, Radzenia sobie ze stresem i rozwiązywania konfliktów oraz Treningu asertywności.
- 3. Coaching – wsparcie w osiąganiu celów – bieżące spotkania z coachem, w celu „prowadzenia UP na ścieżce do aktywizacji społeczno-zawodowej.
- 4. Szkolenia prowadzące do nabycia kompetencji i/lub kwalifikacji zawodowych – szkolenia dostosowane będą do potrzeb UP i dobrane na podstawie wyników IPD. Szkolenia kończą się egzaminem i uzyskaniem dokumenty potwierdzającego umiejętności i/lub kompetencje i/lub kwalifikacje.
- 5. Szkolenia prowadzące do nabycia kompetencji i/lub kwalifikacji komputerowych – realizowane zgodnie ze standardem wymagań DIGCOMP, realizowane na poziomie zgodnym z oczekiwaniami UP. Szkolenie prowadzić będzie do nabycia kompetencji cyfrowych, a każdy UP będzie mógł przystąpić do walidacji i certyfikacji zewnętrznej.
- 6. Staże zawodowe – 3 lub 6 miesięczne staże organizowane u Pracodawców z województwa lubelskiego.
- 7. Kompleksowe pośrednictwo pracy – mające na celu udzielenie pomocy UP w uzyskaniu odpowiedniego zatrudnienia, poprzez wybór zawodu, przygotowanie dokumentów aplikacyjnych, poszukiwanie ogłoszeń o pracę dostosowanych do możliwości UP, postępowanie na rozmowie kwalifikacyjnej.
Uczestnikom/Uczestniczkom Projektu zapewniamy:
- -Profesjonalną kadrę prowadzących, trenerów i lektorów,
- -Materiały szkoleniowe,
- -Zaświadczenia potwierdzające nabycie kompetencji i/lub kwalifikacji zawodowych i cyfrowych,
- -Catering podczas szkoleń,
- -Stypendium szkoleniowe,
- -Stypendium stażowe/za praktyki zawodowe,
- -Zwrot kosztów dojazdu (dla 50% UP)
Okres realizacji projektu: 01.11.2018 - 31.10.2019
Wartość projektu: 1 307 200,80 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 1 111 120,68 zł
Kontakt:
tel. 502-477-634
przelamujemybariery@okcjo.com.pl